Anunt de Angajare: Agent de Vanzari

Frumusani, Calarasi
Fara imagini
Acum 2 saptamani ID #43761
Descriere
Compania: Comfortex Energy SRL

*Descrierea companiei:
Comfortex Energy este cea mai nouă companie din grupul COMFORTEX. Ne dedicăm dezvoltării unei game revoluționare de profile din aluminiu pentru industria panourilor solare. Comfortex Group, înființată în 2008, este o companie cu capital 100% românesc, reunind 7 companii din România și Turcia. Alătură-te echipei Comfortex Energy, o companie tânără și dinamică!

*Descrierea Jobului:
Căutăm agent de vânzări, specialist în domeniul construcțiilor, specific pe partea de balustrade din sticlă și profile fațade ventilate. Rolul principal este să oferim o experiență remarcabilă clienților și potențialilor clienți, îmbunătățind performanța în vânzări.

*Responsabilități:
- Prezentarea și ofertarea produselor noastre, conform politicilor companiei.
- Implementarea strategiei de vânzare și urmărirea fidelizării clienților.
- Menținerea relațiilor cu clienții sau potențialii clienți.
- Monitorizarea tendințelor pieței și a concurenței.
- Susținerea întâlnirilor la sediu sau deplasarea fizică la acestea.
- Colaborarea cu echipa de Marketing pentru dezvoltarea strategiilor de vânzări.
- Cunoașterea și înțelegerea produselor, serviciilor și ofertelor companiei.
- Respectarea proceselor și procedurilor de lucru ale companiei (GDPR).

*Candidatul Ideal:
- Abilități de ascultare activă și comunicare eficientă.
- Capacitatea de a stabili relații de încredere.
- Abilități de negociere și orientare spre nevoile clientului.
- Atitudine pozitivă și optimism.
- Motivație și orientare către realizarea obiectivelor și îndeplinirea target-ului.
- Experiență în vânzări call center constituie un avantaj.
- Experiență în vânzări B2B, preferabil în domeniul construcțiilor.
- Cunoștințe solide despre balustrade din sticlă și sau profile fațade ventilate.
- Permis de conducere valabil.
- Disponibilitate pentru deplasări la nivel zonal.

*Beneficii:
- Salariu motivant și negociabil, în funcție de experiență.
- Transport asigurat sau posibilitatea de a avea acces la mașină de serviciu.
- Laptop și telefon.
- Atmosferă de lucru plăcută, într-o echipă tânără, dinamică și ambițioasă, în plină expansiune.
- Zi liberă de ziua de naștere.
- Program fix de lucru L-V, 08:30 17:30, cu pauză de masa.
- Concediu de odihnă.

*Cum să aplici:
Completează formularul următor, iar noi vă vom contacta cât mai curând!

Alătură-te echipei Comfortex Energy și contribuie la dezvoltarea unor soluții inovatoare pentru industria panourilor solare!